BC Forwards

BC Forwards Cup 2019 9-16 kohamängude kokkuvõte!

11.mail, peale veerandfinaale, hakkasid alagruppide kolmandad ja neljandad meeskonnad välja selgitama kohti 9-16. Ja ei saaks öelda, et mängud olid igavamad kui esikaheksa omadel.

9-16 1.mäng – STAFF/Retlar vs Keskturu Kossuklubi mängisid väljakul, 9-16 2.mäng – Korvpallikarud vs BC FKE.ee väljakul, 9-16 3.mäng – BC Agrimet vs BC Merimetsa väljakul ning 9-16 4.mäng – Park Minigolf vs West Tallinn väljakul.

9-16 kohamäng 1:

Kaks üksteist väärivat meeskonda, STAFF/Retlar js Keskturu Kossuklubi, hakkasid kohe kerima. Esimese veerandiga keriti mõlemalt poolt üsna lahtise mängu numbrid, napi eduga, 14-11, läksid korraldajad minipuhkusele. Teisel poolajal said STAFF/Retlar mehed harjutada hulganisti vabaviskeid, Keskturu Kossuklubi aga keskpositsiooni- ja kaugviskeid. Ka see poolaeg oli tasavägine, 13-12 korraldajatele. Kokkuvõttes edenesid staffid 9-12 kohamängudele, ja turuplatsi pallurid 13-16 kohamängudele. Mängu tulemus 27-23.

9-16 kohamäng 2:

Ei olnud seegi mäng vähem põnevam. Korvpallikarud alustasid küll paremini, ent BC FKE.ee ei lubanud kaua vastastel eufoorias olla, ning parema tabavusprotsendiga realiseeriti korve. Ja kuigi poolaja lõpus karud natuke tagasi võtsid, ei päästnud see neid minilahingu allajäämisest (10-13). Teisel poolajal läks mäng lahtisemaks, kaitse unustati kohati sootuks. Korvpallikarud mängisid enamasti väljamängitud keskpositsiooni visete toel, kuid sama mustrit järgisid ka BC FKE.ee mängijad. Väike erinevus oli vaid lõpus teenitud vabavisked. Karudele 21-15 teine poolaeg, ja kokkuvõttes pääs 9-12 kohamängudele. BC FKE.ee pidi leppima 13-16 kohamängudega. Mängu tulemus 31-28.

9-16 kohamäng 3:

Esimene poolaeg lubas põnevat mängu ka kolmandast paarist, kui BC Agrimeti ja BC Merimetsa vahel hakati selgitama paremat meeskonda välja. Seisuga 11-8 suutsid lääne-virulased paremuse maksma panna. Teisel poolajal tasavägine ja põnev mäng kadus. Merimetslased olid kimpus kaitsetööga, piimhape oli esimese poolaja pingutustest jalgadesse tulnud vist. BC Agrimet kasutas “nitro nuppu”, ning sisuliselt iga minutiga nopiti 2 punkti, samas, kui BC Merimetsal rünnakud luhtusid, ja punktid olid visad tulema. Suureskooriliselt, 21-7, võitis ka selle lääne-virulaste punt, ning preemiaks 9-12 kohamängudele, BC Merimetsa jäi pidama 13-16 kohamängudel. Mängu tulemus 32-15.

9-16 kohamäng 4:

Park Minigolf ja West Tallinn vaheline mäng oli esimesel poolajal suuresti minigolflaste kontrolli all, kui seisuga 14-9 pandi märk mäha. West Tallinn pidi üle elama sealjuures ca 5-minutilise põua. Teisel poolajal kohe alustuseks Westtallinlased sai 6 vastuseta punkti, ja asuti juhtima, siis aga tegi Park Minigolf 10-3 minispurdi, ja kui West Tallinn sai lõpus napid 4 silma, oli Park Minigolfil 6 punkti vastu panna. Teine minilahing minigolflastele 16-13. Park Minigolfile mitteharjumuspärane 9-12 kohamängudele pääs, West Tallinna debüüt 13-16 kohamängude faasis. Mängu tulemus 30-22.