BC Forwards Cup 2019 alumise kaheksa koha mängude kokkuvõtted!

Peale kohamänge 9-16 jätkusid mängud kohtadele 13-16, ja kohamängud 9-12.

Kohamängud 13-16:

väljakul kohtusid 13-16 kohamängus Keskturu Kossuklubi ja BC FKE.ee.

Andmist oli mängus korralikult, kui juba esimese poolaja lõpuks oli seis 16-17. Teisel poolajal said fke-lased paremini algul minema, ja kuigi keskturulased ärkasid lõpus, ei päästnud see neid ka teise poolaja kaotusest (12-14). Kokkuvõttes Keskturu Kossuklubi meeskond 15-16 kohamängule, BC FKE.ee jäi vastast ootama 13-14 koha mängule. Mängu tulemus 28-31.

väljakul võtsid samuti 13-16 kohamängus omavahel mõõtu BC Merimetsa ja West Tallinn meeskonnad.

Siin paaris tehti sotid selgeks korraliku lõpuga. Kui esimesel poolajal suutsid merimetsalased konkurentsi pakkuda, lõpetades vaid 6-10 kaotusega, siis teine poolaeg oli põnevust 6-nda minutini. Siis panid westid täistuurid põhja, ja rünnakul laoti korve eksimatult, ning kaitse pandi lukku. Preemiaks 8 vastuseta punkti. Merimetsalased saidki vaid ühe korvi mängust, ja minilahing kaotati 3-12. Merimetsalased läksid 15-16 kohamängus seega vastamisi neid seal ootavate keskturulastega, westid aga said vastaseks 13-14 koha mängus fke-lased. Mängu tulemus 9-22.

Kohamängud 9-12:

Järgmisena kohtusid samadel väljakutel 9-12 kohtade välja selgitajad.

väljakul ristasid piigid igipõlised tuttavad, STAFF/Retlar ja Korvpallikarud. Meeskonnad, kes aastaid juba põhimõttelisi heitluseid omavahel pidanud.

Esimene poolaeg sujus paremini karudel, kusjuures kõik mehed said 10 minutiga käe juba valgeks. Staffide skoori eest kandsid see-eest hoolt sisuliselt “vaid” pooled mehed. Staffide 5-minutiline mõõn päädis sellega, et lubati karudel teha 12-0 spurt, ning kogu poolaeg staffide poolt vaadatuna kaotati 11-18. Teisel poolajal suutsis staffid 6-ndaks minutiks vahe vähendada viiele silmale, ent edasi taas karudelt tubli 8-0 spurt. Kogu turniirikorraldaja meeskonna teise poolaja punkti saagi vastu lammutas karude poolt ise üksi juba rohkem silmasid vanameister Tanel Raig (11 punkti). Poolaeg seega 10-16. Staffid pidid leppima vastasega paarist BC Agrimet-Park Minigolf, 11-12 kohamänguks, karud sama paari võitjaga 9-10 kohamänguks. Mängu tulemus 21-34.

Teises mängus väljakul läksid 9-12 kohamängus omavahel arveid klaarima BC Agrimet ja Park Minigolf.

Tõenäoliselt oli minigolflaste motivatsioon, arvestades varasemate aastate tulemusi, hoobi saanud, ja debütantidel Lääne-Virumaalt lubati endaga teha, mis virulased vaid soovisid. Kui esimese poolaja viiendaks minutiks oli küll minigolflaste edu 11-7, siis edasi ei tulnud punktilisa, samas, kui virulased lisasid oma kontosse 11 vastuseta punkti (18-11). Teisel poolajal oli skoori osas copy-paste (18-11), ent selle erinevusega, et minigolflaste punktile vastasid sisuliselt ühe punkti rohkem, terve poolaja käigus. Selge punktivahega läksid Agrimeti mängijad 9-10 kohamängu pidama Korvpallikarudega, minigolflastele jäi 11-12 kohamäng STAFF/Retlariga. Mängu tulemus 36-22.

Alumiste mängude,s.o. 9-16 kohamängude, lõppvaatuse said samaaegselt kõik mängud korraga stardi.

Kohamäng 15-16:

väljakul läksid eelviimast ja viimast kohta omavahel välja selgitama Keskturu Kossuklubi ja BC Merimetsa.

Üsna kinnises mäng võitis selle mängu debüütaastal keskturulaste tiim, kes alistas merimetsalased skooriga 17-13 (10-7 ja 7-6). Keskturulased 15.koht, merimetsalased 16-ndad.

Kohamäng 13-14:

väljakul tunnistati vastasseisu BC FKE.ee ja West Tallinn meeskondade vahel.

Ka selles paaris olid edukamad debütandid, kuid vahe kahe meeskonna vahel oli selgem, kui 15-16. koha mängus. Esimese poolaja suur kaotus ei jätnud fke-lastele teiseks poolajaks palju võimalusi, ning seisuga 26-39 (4-15 ja 22-24) tuli leppida 14.kohaga, westidele 13.koht.

Kohamäng 11-12:

väljakul tuli välja selgitada 11-mnes ja 12-mnes meeskond. Siin astusid omavahel päeva lõpetama STAFF/Retlar ja Park Minigolf meeskonnad.

Korraldusmeeskonna esimese poolaja tubli kaitse ei lubanud teisel poolajal suurt üllatust, ning “autasuks” 19-12 (12-3 ja 7-9) võit, ning 11.koht. Minigolflased lõpetasid turniiri 12.kohaga.

Kohamäng 9-10:

väljakul visati pall mängu alumise pool kõrgeimate kohtade, 9. ja 10. koha selgitamiseks Korvpallikarude ja BC Agrimet meeskondade vahel.

Kui esimene poolaeg kuulus absoluutselt Lääne-Virumaalt kohale tulnud meeskonnale, siis veel absoluutsemalt võttis teise poolaja võiduga alumise kaheksa meeskonna hulgas parima koha karud, kes võitsid mängu 26-20 (10-15 ja 16-5). Karud 9-ndad, lääne-virulased debüüdi juures tublid 10-ndad.

BC Forwards Cup korraldusmeeskond õnnitleb kõiki alumise kaheksa meeskonna mängijaid tublide individuaalsete ja meeskondlike soorituste eest!!!