BC Forwards

BC Forwards Cup 2019 kõrgemate kohtade ja finaalide kokkuvõtted!

Veerandfinaalide järel hakati selgitama välja kohti 5-8, ja FINAL FOUR lõppjärjestust!

Kohamängud 5-8:

väljakul viskas “kinda” LakiLakid meeskond Toyotale.

Kui antud meeskonda vahel esimene poolaeg oli võrdlemisi tasavägine, siis teine poolaeg sai õnneküttide meeskond hakkama enneolematu “atshkooga”, suutes automüüjad terve poolaja kuival hoida, ise panustades 21-e silmaga. Selge võit, 39-13 (18-13 ja 21-0), ja õnnekütid edenesid 5-6 kohamängule, automüüjad pidid end tõestama hakkama 7-8 kohamängul.

väljakul said BC Connection ja Retlar/BC Forwards omavahel välja selgitada, kes mängib kõrgema ja kes madalama tulemuse peale.

Esimesel poolajal tabamisega hädas olnud ühendmeeskond sai teisel poolajal 10 lisapunkti, võrreldes esimese poolajaga, samas, kui foorwardslased tiksusid ühes tempos. Selles mängus otsustas just ühendmeeskonna mängija viimase sekundi vise mängu lõppseisu, võites 24-23 (7-12 ja 17-11). Ühendmeeskond läks 5-6. koha mängule vastu LakiLakide meeskonna seljatamismõtetega, foorwardslastele jäi Toyota alistamise plaan 7-8 kohamängus.

KOHAMÄNGUD FINAL FOUR:

Peale 5-8. koha mänge hakati selgitama poolfinaalides samadel väljakutel finaali pääsejaid.

väljakul kohtusid esimeses poolfinaalmängus omavahel EstNor turniiri debütandina, ja Coop/Mefab mitte nii väga debütandina.

Juba esimesel poolajal panid estnorlased oma tugevuse maksma, ning korraliku pika pingiga suudeti “lämmatada” tugeva kaubanduskoja liikmete meeskond ka teisel poolajal, kokkuvõttes 32-15 (18-9 ja 14-6) skooriga. Preemiaks pääs finaali, samas, kui kaubanduskoja liikmetele samuti õnnestunud turniir, ja pääs minifinaali.

Teises poolfinaalmängus kohtusid “vanad tuttavad”!Leedu meeskond Akcija-KREPŠINIS võttis “koduväljakul”, ehk väljakul vastu “külalised” meeskonnast KK Pelgulinn.

Esimene poolaeg meeskondade vahel oli palju muud, kui lahtine. Ettevaatlikult üritati üksteist üllatatada uute asjadega, mida varasematel aastatel ei olnud “päevakavas”. Natuke paremini sai avapoolajal minema pelgulinlaste sats. Teisel poolajal hakkas ka leedukate sats oma asju realiseerima, ja suudeti ka poolaeg võita, ent sellest ei piisanud, et võita kogu mäng. Seega napilt tuli alla vanduda pelgulinlastele tulemusega 20-22 (6-10 ja 14-12), ja leppida minifinaali kohaga Coop/Mefab meeskonna vastu. Pelgulinlastele preemiaks FINAAL, kus juba ootas ees EstNor.

Peale kohamängi 9-10,11-12,13-14 ja 15-16 hakkasid pihta kõigil väljakutel kõrgema 8 meeskonna kohamängudes.

Kohamäng 7-8:

väljakul Toyota ja Retlar/BC Forwards meeskondade vahel oli põhimõtte küsimus, kes jääb kõrgseltskonna viimaseks, kes eelviimaseks.

Esimesel poolajal automüüjate mäng ebaõnnestus, foorwardslased said aga korralikult käima, ja kuigi teisel poolajal automüüjad said ka end käima, ei soosinud see piisavalt lõpptulemust nende vaatevinklist. Seisuga 26-32 (7-16 ja 19-16) tuli tunnistada 8-nda koha teenimist, samas, kui foorwardslased võtsid 7-nda positsiooni.

Kohamäng 5-6:

väljakul andsid kuuma ka suht vanad tuttavad, LakiLakid ja BC Connection. Isegi tasavägisem mäng, kui minifinaal.

Esimesel poolajal said napi edu õnneküttide meeskond, kel õnnestus paar rünnakut edukamalt lõpetada, samas, ei saa öelda, et ühendmeeskond autsaider olnuks. Teisel poolajal oli mäng veel tasavägisem, ning põnevust jätkus lõpusekuniteni. Siiski siiski, õnnekütid võtsid oma, ja tulemusega 25-21 (12-9 ja 13-12) platseeruti 5.kohal, jättes ühendmeeskonna ka, ikkagi tublile, 6.kohale.

Mini-Finaal (kohamäng 3-4):

väljakul kohtusid mini-finaalis seni turniiri vältel head mängu näidanud Coop/Mefab ja Akcija-KREPŠINIS, kes parema õnnestumise puhul võinuks ka finaalis kohtuda omavahel.

Kohe algusest peale ei julenud kumbki meeskond peata olekuga mängule peale minna – kontrolliti, mida vastane teeb. Kaubanduskoja liikmete algus oli rabe, vastased võeti vea hinnaga maha, aga korvi all, ent tänu kesisele vabaviske tabavusprotsendile ei jäädud avapoolajal suuremasse kaotusseisu, kui 2 punkti. Leedukad said proovida vabaviskeid 8 korda, tabades neist 5. Poolaeg 7-9 kaotusseis kaubanduskoja mängijatele, seega, ei midagi hullu.

Teisel poolajal õnnestus Coop/Mefabil algus paremini, kuigi mõlemalt meeskonnalt kinnine mäng. 7-ndaks minutiks oli vahe kahanenud vaid punktile, ent järgmise 3 minuti jooksul teenisid Akcija-KREPŠINIS mängijad ohtralt vabaviskeid, ning lisaks paar keskpositsiooni tabamust, ning kuna selle aja jooksul kaubanduskoja liikmed vastasid vaid ühe kauge kolmesega, tuli alla vanduda leedukatele ka sel veerandajal, 10-14. Kogu mängu tulemus 17-23, ja kolmanda koha turniiril saavutas Akcija-KREPŠINIS, ent häbi ei pea tundma ka neljanda koha teeninud Coop/Mefab.

Pronksmedali meeskond Akcija-KREPŠINIS mängis koosseisus: Aurimas Gudavičius, Zygimantas Vilius, Adomas Gricius, Ernestas Pliuška, Karolis Mumgaudis, Mantas Bagdonas, Donatas Gurauskis ja Marius Grigaliūnas. Palju õnne meeskonnale!

FINAAL:

Turniiri peaväljakul, ehk väljakul, läks lahti kirkaimate medalite ja karikate nimel titaanide lahinguks end kohe debüütaastal finaali võidelnud EstNor meeskonna ja palju kordi juba finaalis varem osalenud KK Pelgulinn meeskonna vahel.

Alates esimese poolaja esimest minutist hiilgasid meeskonnad kaitsemänguga, ja taktika oli kõike muud, kui silmad maas ja pea ees tormamine. Vastasel lihtsaid korve visata ei lubatud. Esimese kaheksa minutiga oli seis EstNori poolt vaadatuna 3-4, ja selle aja jooksul said EstNor mängijad vaid 2+1 korvi, ning KK Pelgulinn ühe korvi mängust, millele lisati 4-st teenitud vabaviskest 2 punkti juurde. Senist skoori ja aega arvestades, tundus, et meeskonnad unustasid taktika, ja said paisu tagant minema – EstNor lisas kahe minutiga juurde 6 silma, KK Pelgulinn 5. Kokkuvõttes tagasihoidlik 9-9 poolaja seis.

Teisel poolajal veetis EstNor palju aega vabaviske joone taga, teenides kokku 8 vabaviset, millest tabati vaid 3. KK Pelgulinn sai vabavisete toel teisel poolajal juurde 3 punkti teenitud 4 vabaviske juures. Aga kuna mängust punkte oli raske tulema mõlemal satsi – EstNor tabas lisaks ühe keskpositsiooni- ja ühe kaugviske ning KK Pelgulinn kaks keskpositsiooni viset, siis skoor oli taas kokkuvõttes madal. Ent tänu KK Pelgulinna meeskonna ühele vääratanud vabaviskele võitis selle poolaja EstNor 8-7, ning seega kogu mängu punktivaese 17-16 skooriga. Seega oli debüütmeeskond tõmmanud pikema õlekõrre, ja kohe esimesel korral poodiumi kõrgeimal astmel.

Punktijaotus meeskondade mängijatel oli:

EstNor – Ats Pildre 6, Marko Männiste 5, Valmar Raigo 2, Ingmar Daub 2, Argo Namsing 2, Marko Naaris 0, Raido Värik 0

KK Pelgulinn – Ted Abel 6, Henry Ahven 4, Mairold Vister 2,Margus Unt 2, Artur Bazälev 2, Kaur Laasma 0

Hõbemedalid võitnud meeskond KK Pelgulinn mängis turniiril koosseisus:

Kaur Laasma, Henry Ahven, Tõivu Käärik, Mairold Vister, Andres Kollo, Margus Unt, Artur Bazõlev, Ted Abel, Martin Hänni, Sten Naimark, Risto Sikk, Deandre Käärik. Palju õnne hõbemedalite omanikele.

Kuldmedalite lahkus seega meeskond EstNor, koosseisus:

Valmar Raigo, Ingmar Daub, Madis Uuemaa, Marko Naaris, Asso Viiding, Marko Männiste, Martin Põldäär, Ats Pildre, Lauri Luks, Raido Värik, Argo Namsing. Palju õnne võitjameeskonnale esmakordse turniiril osalemise, ja koheselt kuldse lõpu eest.