BC Forwards

BC Forwards Cup 2019 veerandfinaalmängude kokkuvõte!

11.mail, peale viskevõistluseid, jätkusid mängud kõikidel väljakutel algusega 13.30. Esmajärgus “lükati tanki” alagruppide edukamad meeskonnad, ehk siis veerandfinalistid.

VF1 – EstNor vs LakiLakid mängisid väljakul, VF2 Coop/Mefab vs Toyota väljakul, VF3 BC Connection vs Akcija-KREPŠINIS väljakul ning VF4 KK Pelgulinn vs Retlar/BC Forwards väljakul.

Veerandfinaal 1:

Sisuliselt igale EstNor korvile oli LakiLakidel esimesel poolajal vastus olemas, ja mängiti üsna lahtist korvpalli. Poolajaks 12-12 seis. Teisel poolajal olid meeskonnad ettevaatlikumad, kaitses “hoiti kõva”, ja rünnakul sellest tuleneval oli suurem põud. Lõpuks suutis debütant EstNor leida korvini lihtsamad lahendused, ja LakiLakid pidid ühe ebaõnnestunud vabaviske tõttu tunnistama debütantide paremust. Mängu tulemus 18-17.

EstNor pääses edasi medalimängudele, LakiLakid pidid leppima 5-8 kohamängudega.

Veerandfinaal 2:

Nagu esimene veerandfinaalpaar, oli ka antud veerandfinaalpaari vahel sama muster teoksil. Kui Coop/Mefab sai punkte keskpositsiooni-ja vabavisete toel esimesel poolajal, siis Toyota lahendas rünnakuid pigem keskpositsiooni-ja kaugvisetega. Poolajaks olidki numbrid 14-14, siis teisel poolajal suutis Coop/Mefab meeskond hoida Toyota meeskonna 8,5 minutit “kuival”, skoorides ise sarnaselt esimesele poolajale, keskpositsioonilt ja vabavisetel. Lõpuks sai ka Toyota “paisu taga välja”, ja kuigi suudeti 6 punkti kontosse juurde saada, jäi ajast siiski väheks. Mängu tulemus 22-20.

Coop/Mefab sai “FINAL FOUR” mängudele, Toyotale esimesel aastal kohe tubli 5-8. koha mängud.

Veerandfinaal 3:

BC Connectioni ja leedukate Akcija-KREPŠINIS meeskondade vahel ei olnud esimene poolaeg mittemidagi ütlev just favoriidi osas. BC Connectionil oli küll vastaste teravustele raske kaitses lahendust leida, saates Akcija-KREPŠINIS mehi järjest vabavisetele, ise rünnakutel lahendusi leidmata, ent 10 esimese minutiga ei paistnud endiselt favoriit kuskilt välja. 9-12 seisuga läksid meeskonnad vastu teisele poolajale. Teine poolaeg oli sama korvidevaene, nagu kaks esimest veerandfinaali, ent siinkohal oli tähendusrikas see, et kui BC Connection suutis vaid 3 silma kontosse juurde saada, said leedukad 8 lisapunkti. Mängu tulemus 12-20.

Akcija-KREPŠINIS pääses taas harjumuspäraseks saavasse esinelikusse, BC Connectionile oluliselt parem tulemus eelmise aastaga võrreldes, pääsedes 5-8. koha mängudele.

Veerandfinaal 4:

Täiesti erinev muster kolmest esimesest veerandfinaalist. KK Pelgulinn tõmbas kohe gaasipedaali põhja, ja pani aurukatla korralikult käima. Retlar/BC Forwards püüdis 10 minutiga aru saada, kuhu nad sattunud on – loogilised rünnaklahendused puudusid. Poolajaks 19-7 seisul tundus juba, et foorwardslased on valge rätiku visanud keset väljakut. Teisel poolajal muutusid natuke lohakaks pelgulinlased, ja foorwardslased said uue usu toel edukaid rünnakuid juurde. Esimese poolaja häbi pesti maha. KK Pelgulinn lubas Retlar/BC Forwardsil lõpus veel 9 punkti visata, vastamata ise korvigagi, ent ajaliselt piisas selleks, et poolfinaalkohta mitte käest anda. Mängu tulemus 30-23.

KK Pelgulinn sai pääsu oma neljandale tiitlijahile, Retlar/BC Forwardsi jaoks jäi 5-8 kohamängud.