BCF 2016 juhend

BC Forwards Cup korvpalliturniir Venus Club karikale!

NB! Turniirile pääseb kutsetega.

1. Aeg ja koht

Võistlused toimuvad laupäeval, 2.aprill 2016 Õismäe Spordihall (Ehitajate tee 141), algusega kell 10.00. Meeskondade esindajatele mõeldud info pooltund algab kell 9.30.

2. Eesmärk

Propageerida korvpalli kui spordiala.

Propageerida tervislikku eluviisi noorte ning täiskasvanute seas.

Hoida elus traditsiooni, ning jätkata turniiri korraldamist aastaid.

3. Mänguaeg

Mänguaeg on 2 x 10 minutit jooksvat aega. Mängu viimane minut on puhas mänguaeg.

Siinkohal olgu infona kõikidele meeskondadele teadmiseks, et out`i väljavisete, vabavisete jne. suhtes kehtib 5-sekundi reegel.

Kui 5 sekundiga ei suuda meeskond palliga miskit peale hakata, läheb pall üle vastasmeeskonnale. 5-sekundi reeglit jälgib kohtunik erilise tähelepanuga!

Rünnakuaeg on ikka 24 sekundit, ründelaua noppides 14 sekundit! Igal meeskonnal on ühe mängu jooksul lubatud 1 x 1 min. time-out võtta. Kahe poolaja vaheaeg on 1 minut.

4. Turniiri süsteem

Turniiril osaleb 16 meeskonda, kes loositakse A-, B-, C- ja D-alagruppi, igasse alagruppi 4 meeskonda.

Kõik meeskonnad mängivad alagrupis korra omavahel läbi.

Iga alagrupi 2 esimest pääsevad veerandfinaali, alagruppide 3-ndad ja 4-ndad mängivad kohamänge 9-16.

Alagrupis võivad mängud viiki jääda.

Play-offides mängud viiki ei saa jääda-viigiga lõppenud normaalaja järel on 1 minut jooksvat lisaaega. Kui mäng ka siis lõpeb viigiseisul, jätkub mäng äkksurmani, s.o., kes tabab esimesena eduseisukorvi, on ka võitja.

Võit annab alagrupis 3 punkti, viiki anna 1 punkti, kaotus annab 0 punkti.

Punktide võrdsuse korral alagrupi lõpptabelis määrab paremuse alagrupis:

1. Omavahelised mängud

2. Omavaheliste mängude korvide vahe;

3. Üldine korvide vahe

4. Visatud korvide arv

5. Loos.

*Kui alagrupis on 2 võistkonda võrdse punktiummaga, ja omavaheline mäng jääb viiki, algab võrdlus kolmandast punktist.

*Kui alagrupis on 2 võistkonda võrdse punktsiummaga, kuid omavahelise mängu võidab üks võistkond, algab võrdlus esimesest punktist.

*Kui alagrupis on 3 võistkonda võrdse punktisummaga, ja omavahelised mängud lõppevad viigiga, algab võrdlus kolmandast punktist.

*Kui alagrupis on 3 võistkonda võrdse punktisummaga, kuid omavahelised mängud ei lõppe viigiga, algab võrdlus esimesest punktist.

*Kui kõik 4 meeskonnad mängivad omavahel viiki, toimub järjestuse loosimine.

5. Mängureeglid

a) võistkonna suurustohib olla mängudel minimaalselt 8 ja maksimaalselt 10 mängijat ( miinimumnõue on kohustuslik, et meeskondades säiliks jõudu viimaste mängudeni, ning et vigadeprobleemid meeskondi vähemusse ei jätaks )

*Meeskonnad võivad turniirile kaasa võtta maksimaalselt 12 mängijat, kuid igas mängus tohib korraga kasutada 10 mängijat. Samuti on auhinnad 10-le mängijale.

b) platsil korraga 5 mängijat mõlemast meeskonnast

c) mängija langeb välja peale kolmanda isikliku vea saamist, s.o. kolme veaga

d) alates viiendast võistkondlikust veast on vabavisked. Viskel tehtud vea puhul on nagunii vabavisked.

e) vahetused toimuvad kohtuniku loal

f) kui mõlemal meeskonnal on ühte värvi võistlusvorm, on “koduvõistkonnal” kohustus korraldajatelt antud veste kasutada

“Koduvõistkonnaks” peetakse meeskonda, kes võistluspaaris asetseb eespool.Eespool asetsev meeskond saab paika peale loosimise tulemust ja turniiritabelisse paigutamist. Sellega ei teki segadust, nagu seda ei tekkinud ka eelmine aasta 😉

g) mängu vilistab 1 kohtunik mängu kohta

Kohtunike tööd tuleb hinnata, ja olla mõistev.

6. Varustus

Soojenduspallid ja mängupalli organiseerib korraldaja. Mängijate vormid peavad olema ühte värvi, ka vormidel peavad olema nähtavad numbrid, mis ei kattu oma meeskonna kaaslase numbriga!!!

7. Osalustasu

Osalustasu võistkonna kohta on:

a)kuni 01.03.2016 120 € ( iga Meistriliiga või Esiliiga kogemusega mängija puhul 10 eurot mängija lisaks)

b)kuni 15.03.2016 150 €-see kehtib juhul, kui meeskond on palunud tähtaja pikendust 15.märtsini 2016 ( iga Meistriliiga või Esiliiga kogemusega mängija puhul 10 eurot mängija lisaks)

Juhul, kui meeskond, kes ei ole kokkuleppest kinni pidanud, ja on otsustanud tünga teha, võetakse järjekorras järgmine soovi avaldanud meeskond, kelle osalustasu alates 15.03.2016 on 120 €! Tünga teinud meeskond järgmisele BC Forwards Cupile kutset ei saa.

Osavõtutasu saab maksta nii sularahana, kui ka ülekandega.

Ülekande puhul palume kande teha järgmisele arvelduskontole:

Saaja: Hannes Oks

Saaja konto: 336350880000

Summa: 120 / 150 euri (summale lisandub 10 eurot igalt mängijalt, kui meeskond kasutab 9.c tingimust)

Selgitus: BC Forwards Cup 2016 ja võistkonna nimi

NB!!! Arvet kahjuks väljastada pole võimalik!

8. Ametlik registreerumine

Oma osalemise ametlikuks kinnitamiseks saatke vastus kutsele e-posti teel richard@bcforwards.ee hiljemalt 15.02.2016 ( peale seda kuupäeva äraütlemine on juba pahandus ).

9. Osalejad

a) meeskonnad, kes täidavad eelnevalt juhendi 6. ja 7. punkti tingimusi

b) mängijad, kes ei ole üles antud hooajal 2015/2016 Eesti Korvpalli Meistrivõistluste Meistriliigas ja I liigas. Sama nõue kehtib ka hooaja 2014/2015 kohta.

c) iga meeskond, kelle koosseisu kuulub mängija(d), kes on läbi hooaegade k.a. 2013/2014 hooajal, üles antud Eesti Korvpalliliidu egiidi alla kuuluvates Meistriliiga või Esiliiga meeskondades, peab iga mängija pealt maksma lisaks 10 eurot mängija kohta. Koosseisu taustauuringut teostab BC Forwards Cup korralduskomitee.

Meeskond, kes üritab ebaausate võtetega Meistriliiga või Esiliiga mängijaid siiski kasutada, eemaldatakse turniirilt, ning osalustasu tagasi ei maksta.

d) osalevad meeskonnad peavad esitama meeskonna mängijate nimekirja ning ka vormil oleva särgi numbri hiljemalt 25.märtsiks.

Protokollid täidetakse nimede ja numbritega hiljemalt päev enne turniiri, et korraldus sujuvamaks muuta! Nimed saata peale osavõtumakse tasumist!

10. Viskevõistlus

Turniiri vahepeal toimub 3-punkti viskevõistlus, selgitamaks välja parim kaugviskaja. Visked viiest pesast, igas pesas 5 palli. Iga tabav viske eest 1p., iga pesa viienda palli ehk „money-ball`i“ eest aga 2p.

Osaleb iga meeskonna esisnaiper, kelle valivad välja iga meeskonna puhul nende esindajad. Võistlejad tuleb üles anda kella 11.00-ks. Viskevõistlusel tuleb kanda ametlikku meeskonna vormi.

Finaali pääseb 3 parimat põhivooru viskajat. Kui võrdsete punktide juures on edasipääsejaid rohkem, pääseb edasi rohkem „money-ball“ tabamusi saanud viskaja. Kui siis on võrdseid rohkem kui finaalikohti, pääseb finaali rohkem kui 3 viskajat. Auhinnatud saab esikolmik.

11. Üldnõuded

Kuna turniiri mänge vilistavad 1 kohtunik 1 mängu korraga, kutsume üles meeskondi olema tolerantsemad kohtunike töö suhtes. Meeskonna esindajad vastutavad oma mängijate käitumise eest.

Iga mängija vastutab ise selle eest, et tema tervislik seisund oleks vastavuses turniiril osalemiseks vajalikule seisundile.

Võistluse korraldaja poolt vajadusel käepärane esmaabi-spordikülm soovitatav igal meeskonnal endal kaasa.

NB!!!  Meeskonna esindajad vastutavad oma mängijate eest misiganes rikkumise osas.

BC Forwards ei propageeri alkoholi tarvitamist tervise- ja spordiüritustel.

Alkoholijoobes mängijad eemaldatakse turniirilt.

12. Autasustamine

Kolme paremat võistkonda autasustatakse karikate, medalite ja meenetega, 4-16 kohta plaatide ja meenetega võistluste korraldajalt/toetajatelt. Samuti selgitatakse välja turniiri MVP (MVP määrab turniiri võitjameeskonna esindaja oma meeskonnast ausa spordi põhimõtetel) ja parim viskevõistluse viskaja! Lisaks saab ära märgitud ka turniiri kohtunikud, ning kindlasti ka turniiri vanim mängija!

13. Turniiri korraldajad

Turniir toimub BC Forwardsi klubi egiidi all ja selle peakorraldajaks on BC Forwards.

14. Toitlustus

BC Forwards Cup ametlik toitlustuspartner on Pizzapoisid. Kõigil turniiril osalevatel mängijatel on võimalus soetada pitsatasku -10%, paroolsõnaga. Paroolsõna antakse meeskonna esindajatele turniiripäeva hommikul. Pizzapoisid pitsataskutega saate tutvuda siin: http://www.pizzapoisid.ee/menuu

NB! Sobivaim aeg on pitsataskud kohale tellida viskevõistluse ajaks, kuna siis saab enamus mängijaid just leida aega kõhu kinnitamiseks.

15. Lisainformatsioon

Kellel on võimalus, võib julgelt kaasa kutsuda oma parimad fännid, sest tribüünid on olemas, ja mahutavad palju rahvast.

Vajalikud vahetusjalanõud.

VÕISTKONDADE ESINDAJATEL ILMUDA KOHALE 9.30-KS, INFOPOOLTUND!

Parkimiskord:

Parkimiseks ruumi spordihalli ümber on üsna palju, ca. 20-30 autole. Ehk et peaks ära mahtuma küll.

Samuti on kõrval oleva meditsiiniasutuse parklas ruumi autodele.