BC Forwards

Rahvaliiga V voor – see häbi sai maha pestud

BC Forwards – Möku Klubi

02.01.2016, ehk siis kohe sisuliselt peale vana aasta ära saatmist, olid Õismäe Spordihallis vastamisi vanad head tuttavad. Võõrustajatena BC Forwards ja külalistena Möku Klubi meeskond. Ja mäng oli eriti oluline BC Forwardsi jaoks, kuna eelmise aasta viimase vooru kaotusehäbi tuli maha pesta.

I veerand algas küll punkt-punkti mänguga, kuid mõne minuti pärast hakkas mängupilt muutuma BC Forwardsile soodsaks. Nagu eelmises mängus, nii ka nüüd, suudeti korralik vahe sisse teha. Oli nii positsiooniviskeid igale maitsele, kui ka teravustest loodud olukorrad, mis lõppesid vabaviske joonelt visetega. 30-15 võitsid foorwardslased veerandi.

II veerand näitas selgelt, et midagi kerget siit ei tule. Punkt-punkti mängus suutsid Möku Klubi mehed järgmise käigu sisse lükata, ning foorwardslaste taktika üle võtta, luues teravusi, sundides foorwardslasi vigu tegema. Foorwardslaste õnneks rääkis asjaolu, et vastane ei tabanud nii hea protsendiga vabaviskeid, ja veerandikaotus minimaalne, 16-18. Poolaeg seega 46-33 foorwardslastele.

III veerand oli taas kindlama mängupildiga BC Forward. Vastaste eksimused kasutati kiirrünnakuteks ära. ning korralikud välja mängitud kohad andsid 23-17 veerandaja võidu.

IV veerand, kuigi oli kindel eduseis, tekkis siiski ohumärke mängu käest ära andmiseks Möku Klubidele. Järjest langesid vigadega välja põhikoosseisu mehed, ning 4 minutit enne lõppu oli juba 5 foorwardslast videga pingil, ning vahepeal juba 27-punktiline eduseis oli kiire sulama. Siiski suutsid ka vahetusmehed mängida pingutustega, andmata midagi niisama lihtsalt, ning kuigi kaotati veerandaeg 17-24, tuli siiski võit, 86-74. Sellega sai ka pestud siis häbi eelmise vooru veidrast mängust.